Tunali Kuaför  Brazilya Fönü 01MAR
Tunali Kuaför Brazilya Fönü

Brezilya fönünün daha kalıcı olabilmesinin bazı püf noktaları vardır. Aslında şunu da belirtmeliyim ki eğer iyi yapılmamış ise yada kalitesiz bir ürün ile yapılmış ise ne yaparsanız yapın çok kalıcı olmayabilir.

Örneğin hiç boya olmayan sert bir saça brezilya fönü zor tutacaktır. Nedeni saçın pulcuklarının tamamı kapalı parlak ve sağlıklı olduğu için keratinin bu saça yapışması daha zordur. Keratin  saçtan daha çabuk akıp gider. Bu nedenle 4-6 ay gibi kullanılan brezilya fönü bir ay sonra bozulabilir. 

 Bu tip saçlara oksijenli bir şampuanlama yapılır ise saçın pulcukları biraz açılır ve keratin saça daha iyi tutunabilir. Bunu ancak bir kuaför yapabilir.

 Bu ve bunun gibi yanlış yapılmış işler brezilya fönünün ömrünü kısaltır.

 Fakat brezilya fönünüz güzel yapıldı ve daha kalıcı olmasını istiyorsunuz. O zaman birinci unsur u açıklıyorum.

Sülfatsız Şampuan Kullanın

Sodyum sülfat içeren şampuanlardan uzak duracaksınız. Çünkü brezilya fönü işleminin mantığı saça keratin yapıştırma işlemidir. Saça keratin iyice güzel yapışmış ise bu keratini ne kadar orada tutarsanız brezilya fönünüz o kadar kalıcı olur. Sodyum sülfat lı şampuanlar bu keratini saçtan daha çabuk arındırdığı için brezilya fönünü de bozuyor.

 Bazı müşteriler bir defa kullandım bir şey olur mu? diye soruyor evet olur. Keratinin bir kısmını akıtmış oldunuz. Sodyum sülfat kötü bir şey olduğu için kullanmayın demiyorum. Sodyum sülfat saçtaki yağı kiri arındırmak için yani saçı daha iyi temizlemek için şampuanlarda bulunur. Yani brezilya fönü yapılmış saçı da yıkadığınızda temizlemeye başlarken keratini de saçtan temizlemeye çalışacağından kullanmayın diyorum.

 Çok zorda kaldınız ve sülfatsız şampuanınız yok bu gibi durumlarda bebe şampuanı tavsiye edilir. 

 Kuaför Fönü Kullanın

 Kuaför fönü kullanırsanız saçlarınız daha düz görünecektir. Saçlarınızı kurutur iken yukarıdan aşağıya doğru kurutun. Ve saçlarınızı parmaklarınızla aşağı yönde aralayarak kurutun. Saçlarınız fönlü gibi görünecektir.

Sürekli sıkı sıkı toplamaktan kaçının. Sık sık boya yaptırmayın. Sık boyama işlemi de brezilya fönünü dayanıksız hale getiriyor.

Örneğin saçınız boyanacak ise önce boyatıp sonra brezilya fönü yaptırın. 

Eğer her gün banyo yapıyorsanız vücudunuzu yıkayın ama saçlarınızı her gün yıkamayın. Yazları brezilya fönü daha çabuk bozuluyor. Çünkü çok sık banyo yapılıyor. Bazen günde 2 defa duş alınabiliyor. Buda keratinin saçtan daha hızlı akmasına neden oluyor.

 Havuz ve deniz de brezilya fönünün ömrünü kısaltan unsurlar. Özellikle havuz da bulunan birçok kimyasal ki klor yeter zaten brezilya fönünün dayanıklılığını bozabiliyor. Havuza ve denize girer iken bone takılması önerilir.

 

 

 

 

tunalı kuaför tavsiye

tunalı hilmi bayan kuaförleri

tunalı erkek kuaför

houston kuaför tunalı

paris kuaför

tunalı best kuaför

lilium kuaför

the best kuaför

houston kuaför tunalı

ankara kuaför

tunalı erkek kuaför

tunalı best kuaför

paris kuaför

balgat kuaför tavsiye

çayyolu kuaför tavsiye

lilium kuaför

ankara kuaför instagram

ankara kuaförler odası fiyat listesi 2019

ankara kuaför iş ilanları

ankara çankaya kuaför

bahçelievlerde kuaför önerisi

ankara mamak en iyi kuaför

the change kuaför ümitköy

tera kuaför

tunalı kuaför tavsiye

tunalı hilmi bayan kuaförleri

tunalı erkek kuaför

houston kuaför tunalı

paris kuaför

tunalı best kuaför

lilium kuaför

the best kuaför

 

ÜCRETSİZ RANDEVU AL

Raif Hakıoğlu Hoşgeldiniz