Kına Saçı Gelin Başı

Kına gecende yaptıracağın gelin saçı modeline henüz karar vermediysen sana yardımcı olacak detaylı bir yazı hazırladık. Kına için saç modelleri nasıl olur? Kına saçına karar verirken nelere dikkat etmelisin? Hepsini anlattık!

kına için saç modelleri

Kına Saç Modelleri ve Kına Saç Aksesuarları Nasıl Seçilir?

Kınalık saç modellerin araştırırken dikkat etmen gereken bazı kriterler var. Yüz şeklin, kınanın yapılacağı mekan, elbisenin modeli ve kına organizasyonunun teması bunların başında geliyor. Aynı şekilde kına saç aksesuarlarının seçiminde de bu kriterler önem taşıyor. Yani gypsy temalı bir organizasyonda gösterişli Hürrem taçlarından takman uygun kaçmayabilir.

Tüm bu koşulları göz önünde bulundurduğunda, yapacağın kınaya uygun saç modeline rahatlıkla karar verebilirsin. Peki bu kriterlere yakından bakmak ister misin?

Yüz Şekline Göre Kına Gecesi Saçı Modelleri

5 çeşit yüz şekli var: Kare, dikdörtgen, oval, yuvarlak ve kalp. Öncelikle yüzünün bu şekillerden hangisine daha yakın olduğunu belirlemende fayda var. Bunun için şu görsel sana yardımcı olabilir:

kına için saç modelleri

Gelin saçını seçmende de yardımcı olacak şu yazımızda, yüz şekline uygun gelin saçı modellerini detaylı olarak anlattık: Gelin Saçınızı Yüz Şeklinize Göre Yaptırın

Yüz şekline göre saç modeline karar verirken dikkat etmen gereken nokta yüz hatlarını ovale yaklaştıracak illüzyonlar yaratmak. Yuvarlak yüz şekline sahipsen yüzünü daha uzun göstermeye ihtiyacın var. Bunun için dağınık, önde birer tutam saç bırakılmış topuzlara yönelebilirsin.

kına saç modelleri

Kalp yüz şekline sahip gelin adayları için önerimiz de ister atkuyruğu ister topuz ister açık kına saçı modeli seçsinler, tepeden bombeli tasarımları tercih etmeleri.

kına için saç modelleri

Köşeli, sert ve belirgin hatlı kare yüz tipine sahipsen de önden bukleler bıraktığın toplu modelleri seçebilir, katlı ya da dalgalı saçlarını açık bırakabilirsin.

kına için saç modelleri

Uzun, dikdörtgen yüz şeklini daha kısa göstermek için de yanlara doğru hacim kazanan ve yüzün genişliğini artıran modelleri örnek verebiliriz. Kıvırcık ya da dalgalı modeller, ensede dağınık topuz modelleri kullanabilirsin.

 

 

 

 

tunalı kuaför tavsiye

tunalı hilmi bayan kuaförleri

tunalı erkek kuaför

houston kuaför tunalı

paris kuaför

tunalı best kuaför

lilium kuaför

the best kuaför

houston kuaför tunalı

ankara kuaför

tunalı erkek kuaför

tunalı best kuaför

paris kuaför

balgat kuaför tavsiye

çayyolu kuaför tavsiye

lilium kuaför

ankara kuaför instagram

ankara kuaförler odası fiyat listesi 2019

ankara kuaför iş ilanları

ankara çankaya kuaför

bahçelievlerde kuaför önerisi

ankara mamak en iyi kuaför

the change kuaför ümitköy

tera kuaför

tunalı kuaför tavsiye

tunalı hilmi bayan kuaförleri

tunalı erkek kuaför

houston kuaför tunalı

paris kuaför

tunalı best kuaför

lilium kuaför

the best kuaför

 

ÜCRETSİZ RANDEVU AL

Raif Hakıoğlu Hoşgeldiniz